Trofeo Joan Gamper (Barcelona-Spanje) 1966-2012
In 1966 richtte de toenmalige president van FC Barcelona Enric Llaudet de Trofeu Joan Gamper op ter ere van Johan Gamper. Dit toernooi wordt sindsdien jaarlijks gehouden en geldt als de officiële opening van het seizoen voor FC Barcelona. Daarnaast werd er in de wijk Les Corts in Barcelona een straat vernoemd naar Johan Gamper, de Carrer Joan Gamper.
De trofee wordt gespeeld in Camp Nou met Barcelona, Europese en zuid Amerikaanse teams(Enkel In 1990 tegen Anderlecht werd hij gehouden in het Stadion op Montjuic).Andere Spaanse teams worden occasioneel uitgenodigt.
Vroeger was de opzet een tornooi met 4 teams maar sinds 1997 nemen er enkel nog 2 clubs deel omwille van de vroegere begindatums van de nationale en internationale competities. Barcelona won tot nu toe de trofee zelf 35 maal.
finales
1 1966 FC Barcelona 3-1 1.FC Köln
2 1967 FC Barcelona 2-1 Atlético de Madrid
3 1968 FC Barcelona 5-4 CR Flamengo
4 1969 FC Barcelona 2-1 Real Zaragoza
5 1970 Újpesti Dózsa 3-1 Dinamo Moskva
6 1971 FC Barcelona 1-0 Chacarita Juniors
7 1972 Borussia M’gladbach 3-2 CSKA Sofia
8 1973 FC Barcelona 2-2 Borussia M’gladbach
9 1974 FC Barcelona 4-1 Rangers FC (Glasgow)
10 1975 FC Barcelona 2-1 SC Feyenoord (Rotterdam)
11 1976 FC Barcelona 2-0 Eintracht Frankfurt
12 1977 FC Barcelona 4-1 Schalke 04 Gelsenkirchen
13 1978 l.FC Köln 5-0 Rapid Wien
14 1979 FC Barcelona 3-2 1.FC Köln
15 1980 FC Barcelona 2-1 CR Vasco de Gama
16 1981 1.FC Köln 4-0 FC Barcelona
17 1982 SC Internacional 3-1 Manchester City FC
18 1983 FC Barcelona 2-1 BV Borussia Dortmund
19 1984 FC Barcelona 3-1 FC Bayern München
20 1985 FC Barcelona 3-1 Hamburger SV
21 1986 FC Barcelona 1-0 PSV (Eindhoven)
22 1987 FC Porto 2-0 FC Bayern München
23 1988 FC Barcelona 3-1 Steaua Bucuresti
24 1989 KV Mechelen 2-1 FC Sochaux
25 1990 FC Barcelona 3-1 RSC Anderlech
26 1991 FC Barcelona 3-0 Olympique de Marseille
27 1992 FC Barcelona 2-0 SC Feyenoord
28 1993 CD Tenerife 3-1 FC Barcelona
29 1994 Valencia CF 4-1 FC Barcelona
30 1995 FC Barcelona 5-1 CA San Lorenzo de Almagro
31 1996 FC Barcelona 2-1 FC Internazionale
32 1997 FC Barcelona 2-2 UC Sampdoria
33 1998 FC Barcelona 2-2 Santos FC
34 1999 FC Barcelona 3-1 Sporting CP
35 2000 FC Barcelona 2-1 PSV Eindhoven
36 2001 FC Barcelona 3-2 Parma AC
37 2002 FC Barcelona 1-0 FK Crvena zvezda
38 2003 FC Barcelona 1-1 CA Boca Juniors [5-3 pen]
39 2004 FC Barcelona 2-1 AC Milan
40 2005 FC Juventus 2-2 FC Barcelona [4-2 pen]
41 2006 FC Barcelona 4-0 Bayern Munchen
42 2007 FC Barcelona 5-0 FC Internazionale
43 2008 FC Barcelona 2-1 CA Boca Juniors
44 2009 Manchester City FC 1-0 FC Barcelona
45 2010 FC Barcelona 1-1 AC Milan [3-1 pen]
46 2011 FC Barcelona 5-0 SSC Napoli
47 2012 UC Sampdoria 1-0 FC Barcelona
Aantal keer gewonnen :
35 FC Barcelona
2 1.FC Köln (GER)
1 VfL Borussia Mönchengladbach (GER)
SC Internacional (Porto Alegre)(BRA)
FC Juventus (ITA)
KV Mechelen (BEL)
Manchester City FC (ENG)
FC Porto (POR)
UC Sampdoria (ITA)
CD Tenerife
Újpesti Dózsa (HUN)
Valencia CF
1966
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
ESC Anderlecht (België)
1. Fc Kóln (Duitsland)
FC Nantes (Frankrijk)
[Aug 31 and Sep 1]
Halve finales
FC Barcelona 2-1 RSC Anderlecht
[1-0 Fusté 8´, 2-0 Zaldúa, 2-1 Cornellis].
FC Barcelona: Reina; Benitez, Gallego, Eladio, Montesinos, Torres, Rifé (Zaballa),
Muller, Zaldúa, Fuste (Vidal), Zaballa (Seminario).
Anderlecht: Trappeniers; Heylens, Hanon, Plaskie, Cornelis, Cayuela, Jurion,
BerghoIz, Devrin, Van Himst, Puis.
1.FC Köln 3-2 FC Nantes [aet]
[0-1, 0-2, 1-2 Floke, 2-2 Floke, 3-2 Floke].
1. FC Köln: Soskic; Rausch, Weber, (Floke), Pott, Rumor, Sturm, Magnuson,
Jendrovek, Lohr, Overath (Eohnig), Horlng.
FC Nantes: Castel; Graboski, Budzinskl, de Michele, Robin, Suadau, Blanchet,
Simón, Gondet, Kovacevik (Georgi), Frou.
Derde plaats wedstrijd[Sep 1]
RSC Anderlecht 7-0 FC Nantes
[1-0 Van Himst 8´, 2-0 Van Himst 11´, 3-0 Van Himst 71´, 4-0 Cayuela 73´,
5-0 Van Himst 76´, 6-0 Devrint 80´,7-0 Cayuela 88´].
Anderlecht: TraoDeniers; Heylens, Hanon, Cornelis; Onclin (Cayuela), Plaskie;
Bergholz (Datrindade), Jurion, Devrint, Van Himst, Puis.
FC Nantes: Molina; Grabowski, Budzinski, De Michele (Georgin); Lechennadec,
Suaudeau; Blanchet, Robín, Gondet, Simón, Prou.
finale [Sep 1]
FC Barcelona 3-1 1.FC Köln
[1-0 Fusté 7´, 0-2 Rifé 13´, 0-3 Vidal 59´,
1-3 Kleinholm].
FC Barcelona: Reina; Benitez, Gallego, Eladio, Montesinos, Torres, Rife,
Muller (Vidal), Zaldua, Fuste, Zaballa.
1.FC Köln: Soskic; Raush, Struth, Pott, Rumor, Surm,
Magussin, Floh, Lohr, Overath, Horming.
1967
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Bayern München (Duitsland)
Atlético de Madrid (Spanje)
CA Boca Juniors (Argentinië)
Halve finales [Aug 29]
FC Barcelona 2-1 Bayern München [aet]
[0-1 5´, 1-1 Oliveros 44´, 2-1 Fusté 119´].
FC Barcelona: Sadurni; Benitez, Olivella, Eladio, Muller (Enderiz), Gallego,
Oliveros, Vidal, Pellicer (Zaldua), Fuste, Rexach.
B. München: Maier; Kupferschmidt, Beckenbauer (Hertz), Schwarzenbeck, Roth,
Olk, Natzinger, Jung (Schaub), Muller, Koulmann, Breinninger.
At. Madrid 2-0 Boca Juniors
[1-0 Bordons 20´, 2-0 Gárate 39´].
At. Madrid: San Román; Colo, Grifa, Calleja, Jayo, Ruiz-Sosa, Ufarte (Cardona),
Luís, Garate (Noya), Adelardo, Bordons.
Boca Juniors: Roma; Maga Magdalena, Pérez, Marzolini, Suñe, Rattin, Luna,
Cardozo, Rojas, Romero, Piametti.
Derde plaats wedstrijd[30]
Boca Juniors 1-0 Bayern München
[1-0 Rojas 28´].
Boca Juniors: Roma; Magdalena, Marzolini, Cardozo, Rattin, Pérez, Luna,
Zarich, Rojas, Madurga, Pianetti.
B. München: Maier; Schabacker, Stokl, Kupferschmindt, Olk, Werner, Yung,
Brenninger, Muller, Üchaub, Hertz.
finale [Aug 30]
FC Barcelona 2-1 Atlético de Madrid
[1-0 Fusté 15´, 2-0 Pereda 60´, 2-1 Gárate 75´].
FC Barcelona: Reina; Benítez, Torrent, Eladio, Gallego, Torres, Oliveros,
Muller {Pereda), Pellicer, Fuste (Zabaiza), Zaballa.
At. Madrid: San Román (Rodri), Coló, Griffa, Calleja, Jayo, Ruiz-Sosa (Iglesias),
Ufarte, Luis (Cardona), Gárate, Adelardó, Bordóns.
1968
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Werder Bremen (Duitsland)
CR Flamengo (Brazil)
Athletic Club de Bilbao (Spanje)
Halve finales [Aug 21]
FC Barcelona 3-0 Werder Bremen
[1-0 Mendoza 29´, 2-0 Eladio 33´, 3-0 Juanito 50´].
Fc Barcelona: Sadurní; Eladio, Gallego, Torres, Fusté (Juan Carlos, Zabalza, Rifé,
Pereda, Mendoza, Zaldúa (Juanito), Reixach (Oliveros).
Werder Bremen: Bernard; Piontek, Steinman, Hottgess, Lorenz, Schutz, Gorts,
Ferners, Bjornmose, Danielsen, Zebronwski.
CR Flamengo 1-0 Athletic Club de Bilbao
[1-0 Silva 30´].
CR Flamengo: Marco Aurelio; Murilo, Guillerme, Onca, Paulo Enrique, Leivinha,
Carlinhos, Rodríguez Netto, Zelio, Silva, Fio.
Ath. Bilbao: Iribar; Sáez, Echeberría, Arapguren, Aguirre, Larrauri, Lavin,
Argoitia (Estéfano), Arieta, Clemente, Rojo.
Derde plaats wedstrijd[Aug 22]
Athletic Bilbao 3-1 Werder Bremen
[0-1 Bjornmose 6´, 1-1 Aguirre 32´, 2-1 Estéfano 67´,
3-1 Rojo 82´].
Ath. Bilbao: Iríbar; Zugazaga, Echevarría, Arajnguren, Betzuen, Larraúri,
Sáez, Aguirre, Lavín, Estéfano (Igartua), Rojo(Raúl).
Werder Bremen: Bernard; Pionték, Hottges, Schultz, Sísinman, Lorez, Gorts, Ferners,
Bjornmose, Danielsen, Zebronwski (+ Loweg, Schumidt, Schimeed)
finale [Aug 22]
FC Barcelona 5-4 CR Flamengo
[1-0 Palau 13´, 1-1 Fio 22´, 2-1 Palau 30´, 2-2 Zelio 41´, 3-2 Mendonça 52´,
3-3 Neviton 58´, 4-3 Fusté 65´, 5-3 Mendonça 68´, 5-4 Silva 79´].
FC Barcelona: Reina (Sadurni); Franch (Fuste), Gallego, Eladio, Torres, Zabalza,
Oliveros, Palau, Mendoza, Pellicer (Pereda), Rexach.
CR Flamengo: Marco Aurelio, Murillo, Guilherme, Oca, Pablo Enrique, Carlinho,
Zelio, Liminha, Fio (Newton), Silva, Rodriguez-Neto.
1969
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
SK Slovan Bratislava (Slovakia)
Real Zaragoza CF (Spanje)
CA Estudiantes (Argentinië)
Halve finales [Aug 26]
FC Barcelona 2-1 SK Slovan Bratislava
[0-1 Moder 20´, 1-1 Pujol 25´, 2-1 Capkowic (pp) 46´].
FC Barcelona: Reina; Torres, Gallego, Eladio, Rifé (Ramoní), Zabalza, Kexach (Rifé),
Pellicer (Zaldúa), Bustillo, Fuste (Castro), Pujol.
SK Slovan: Vencel; Filio, Zlocha, Capkovic, Mutkovic, Skorupa, Cvetller, Moder,
Hrdlicka, Bizon, Hlavenka.
Real Zaragoza 3-2 CA Estudiantes
[1-0 Santos 7´, 2-0 Tejedor 26´, 3-0 Oliveros 44´,
3-1 Flores 50´, 3-2 Verón].
R. Zaragoza: Alarcia; Rico, González, Vallejo; Violeta, Fontela; Oliveros,
Santos, Marcelino (Quirós), Tejedor (Martín), Totó.
Estudiantes: Poletti; Aguirre Suárez, Madero (Bilardo), Manera, Togneri (Ribando),
Oremasco, Echecopar (Aguilar), Rudzki, Verón, Conigliari, Flores.
Derde plaats wedstrijd[Aug 27]
SK Slovan 2-1 CA Estudiantes
[1-0 Jancek 39´, 1-1 Verón 46´, 2-1 Moder 76´].
SK Slovan: Vencel; Filio, Zlocha, Posa; Mutkovic, Skorupa; Jancek, Moder,
Kaprovic, Bizón (Taraba) Hlavenka.
Estudiantes: Madero; Ribaudo, Cremasco; Rudki, Echecopar (Togneri),
Conigliari (Aguilar), Flores, Verón
finale [Aug 27]
FC Barcelona 2-1 Real Zaragoza CF
[1-0 Pujol 62´, 2-0 Bustillo 65´, 2-1 Martín 78´].
FC Barcelona: Reina; Torres, Gallego, Eladio; Fuste, Zabalza; Palau,
Zaldúa, Bustillo, Castro, Pujol.
R. Zaragoza: Izcoa; Irusquieta (Vallejo), González, Borras; Fontela (Rico),
Violeta; Oliveros, Martín, Marcelino, Chirri, Totó (Tejedor).
1970
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Dinamo Moskva (Russia)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Duitsland)
Újpesti Dózsa (Hungary)
Halve finales [Aug 25]
FC Barcelona 0-5 Dinamo Moskva
[0-1 Estrekov 22´, 0-2 Maslov 29´, 0-3 Eubrushijin (p) 59´,
0-4 Eubrushijin, 0-5 Senin 85´].
FC Barcelona: Reina; Rifé, Gallego, Zabalza, Torres, Romero, Alfonseda,
Dueñas, Bustillo, Castro y Reixach (+ Fuste, García Castany).
Dinamo Moskva: Yachine; Sohapov, Smirnov, Zikov, Maslov, Anishkin, Estrekov (Krashimov),
Shulov, Kuslov (Senin), Eusbrushijin, Utkin (Iskunov).
Újpesti Dózsa 3-0 Schalke 04
[1-0 Gorocs 49´, 2-0 Zambo 63´, 3-0 Bene 32´].
Ujpesti Dózsa: Borbely; Kaposzta, Dunaitil (Horvath), Sulyhosi; Juhasz, Nosko;
Fazekas, Gorocs (Toth), Bene, Dunai II, Zambo (Nagy).
Schalke 04: Nigbur; Sobieray, Fichter, Van Haa Ren; Ruesstiann, Lietkebohmert;
Libuda (Becher), Wittkamp (Pohlschmidt), Fischer, Scheer, Pikner.
Derde plaats wedstrijd[Aug 26]
FC Barcelona 1-0 Schalke 04
[1-0 Fusté 54´].
FC Barcelona: Sadurní; Rifé, Gallego, Romero; Torres, Zabalza; García Castany (Castro),
Zaldúa, Bustillo, Fuste, Rexach.
Schalke 04: Nigbur (Burdensti); Sobieray (Becher), Fichtel, Van, Haaren (Galbiert);
Ruessmann, Luttebóndiert; Libuda, Scheer (Pohlschmidt), Fischer, Beverungen, Wuest.
finale [Aug 26]
Újpesti Dózsa 3-1 Dinamo Moskva
[1-0 Dunai 7´, 2-0 Fzekas 22´, 2-1 Ebrushijin 32´,
3-1 Fazekas 75´].
Újpesti Dózsa: Borbely; Kaposzta, Solymosi, Zuhasz; Dunai III, Nosko;
Fazekas, Gorocs, Bene, Dunai II, Zambo.
Dinamo Moskva: Yachine; Sohtapov (Kuzasuinov), Smirnov, Zikov; Maslov, Anishkin;
Esfhtrekov, Zhukov, Kozlov (Dolbopos), Euabrushijin, Utkin (Senin).
1971
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
BP Honved (Hungary)
Chacarita Juniors (Argentinië)
Bayern München (Duitsland)
Halve finales [Aug 24]
FC Barcelona 1-1 BP Honved Budapest [4-3 pen]
[0-1 Kelemen 6´, 1-1 Alfonseda 85´].
FC Barcelona: Reina; Rifé, Gallego, Eladio, Torres, Costa, Juan Carlos (Zabalza),
Fusté (Bustillo), Rexach, Marcial, Asensi (Alfonseda).
Honved: Bickziel; Kelemen, Dudas, Mólnar, Toth, Szucs, Pal,
Kocsis, Pinter, Komora, Koima.
Chacarita 2-0 Bayern München
[1-0 Puntorero 18´, 2-0 Fuccenecco 89´].
Chacarita: Carnevalli; Forteis, Buzzo, Bargas, Frasoldati, Puntorero (Fuccenecco),
Poncio, Marcos, Recupero, García Cambón, Neuwman (Patti).
B. München: Maier, Hansen, Ryzarczyk, Schwarzenbeck, Beckembauer, Breithner,
Roth, Zobel, Müller, Schneider, Krauthausen.
Derde plaats wedstrijd[Aug 25]
BP Honved 2-0 Bayern München
[1-0 Pall 12´, 2-0 Kozna 83´].
BP Honved: Bickskel; Kellemen, Dudas, Molnar, Pall, Tajti, Csepregi,
Toth, Szucks, Kornora, Kozna.
B. Múnchen: Malier; Hansen, Ereltnr, Scwarsembeck, Beckembauer, Rybarcyc,
Schneider, Roth, Müller (Weitb), Krauthansen, Sunholz.
finale [Aug 25]
FC Barcelona 1-0 Chacarita Juniors
[1-0 Rexach 41´].
FC Barcelona: Sadurní; Rifé, Gallego, Torres, Eladio, Costas, Juan Carlos, Fusté,
Rexach (Alfonseda), Marcial, Asensi (Zabalza).
Chacarita Jr: Carnevali; Portel (Sinatra), Fruldati, Buzzo, Puntorero (Fuccenecco),
Poncio, Marcos, Recupero, García Cambón, Newman (Baldi).
1972
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
CSKA Sofia (Bulgaria)
CR vasco da Gama (Brazil)
Borussia Mönchengladbach (Duitsland)
Halve finales [Aug 22]
FC Barcelona 0-2 CSKA Sofia
[0-1 Penev 61´, 0-2 Marachlíev 68´].
FC Barcelona: Reina; De la Cruz (Rifé), Gallego, Costas (Juanito), Torres,
Zabalza, Rexach, Marcial, Barrios, Asensi, Pérez.
CSKA Sofia: Yordanov; Zafirov (Tirianov), Stankov, Kolev, Caganélov, Penay,
Yakimov (Astanassov), Nikodimov, Jekov (Simon), Penev, Marachlíev.
Borussia M. 3-0 CR Vasco da Gama
[1-0 Wimmer 27´, 2-0 Wittkamp 62´, 3-0 Rupp 90´].
Borussia M.: Kleff; Micklallich, Rosenthal, Wittkamp, Vogts, Bonhof,
Rupp, Wimmer, Heynckes, Netzer (Danner), Jensen.
Vasco Gama: Andrada; Miguel (Joel), Moyses, Paulo César, Edisoon, Eberval,
Jorginho, Gucle (Suinghe), Silva (Jailson), Tostao, Ademir.
Derde plaats wedstrijd[Aug 23]
FC Barcelona 0-0 CR Vasco da Gama [Barcelona on pen.]
[-].
Fc Barcelona: Reina; Rifé, Gallego, Cortés, Torres, Juan Carlos, Juanito (Rexach),
Martí Filosía, Barrios (Alfonseda), Asensi, Pérez.
Vasco Gama: Andrada; Joel, Reno, Aroldo, Edison (Bugle), Alfinete, Jorginho,
Suinghe, Silva (Ademir), Tostao (Jailson), Gilson.
finale [Aug 23]
Borussia M. 3-2 CSKA Sofia
[1-0 Rupp 34´, 1-1 Nikodimov 44´, 2-1 Netzer (p) 61´,
3-1 Heynckes 85´, 3-2 Penev 86´].
Borussia M.: Kieff; Micklallich, Rosenthal, Wittkamp, Vogst,
Bonhof, Rupp, Wimmer, Heynckes, Netzer, Jensen.
CSKA Sofia: Yordanov; Sirnon, Kolev, Caganelov, Stankov, Penev, Tiriankov
(Zafirov), Nikodimov, Jekov, Demev, Maraschliev.
1973
Deelnemers :
Fc Barcelona (Spanje)
Munciicpal Lima (Perú)
CA San Lorenzo (Argentinië)
VfB Borussia Monchengladbach (Duitsland)
Halve finales [Aug 21]
FC Barcelona 5-0 Municipal Lima
[1-0 Juanito 28´, Rexach 34´, 3-0 Sotil 66´,
4-0 Asensi 71´, 5-0 Rexach 79´].
Fc Barcelona: Sadurní; Rifé, Gallego, De la Cruz, Juan Carlos,
Costas, Juanito, Marcial, Cos, Sotil, Rexach.
Mun. Lima: López; Navarro, Quitandria, Castillo, Díaz, Giménez,
Baylón, Drago, Reyes, Agüero, Camacho.
Borussia M. 1-0 CA San Lorenzo
[1-0 Koppel 26´].
Borussia M.: Kleff; Danner, Votgs (Michalik), Sieloff, Shelika,
Kosner, Jenssen, Koppel, Rupp, Kulik, Heinkes.
San Lorenzo: Irusta; Olguín, Piris, Rezza (Pascuttini) Villar, Expósito,
Lameza, Figueroa, Pandolfi (Veglio), Gómez, Almar
Derde plaats wedstrijd[Aug 22]
San Lorenzo 1-1 Municipal Lima [8-7 pen]
[1-0 Navarro (pp) 3´, 1-1 Camacho 8´].
San Lorenzo: Irusta; Olguín, Pilis, Pascuttini, Villita,
Espósito, Lamezza, Gómez, Irigoyen, Diner, Salino.
Mun. Lima: López; Navarro, Quitandria, Castillo, Díaz,
Duago, Giménez, Baylón, Reyes, Cueto, Camacho.
finale [Aug 22]
FC Barcelona 2-2 Borussia Monchengladbach [5-3 pen]
[1-0 Juanito 21´, 1-1 Danner 23´, 1-2 Rupp 69´,
2-2 Sotil 80´].
FC Barcelona: Sadurní; Rifé, Gallego (Zabalza), De la Cruz, Juan Carlos, Costas,
Juanito, Rexach, Marcial, Cos (Asensi), Sotil (Martí Filosia).
Borussia M.: Kleff; Danner, Klinkhammer, Sieloff, Michaleik, Kossner
(Hilkes), Jensen, Koppel (Simonssen), Rupp, Kulik, Heynkes.
1974
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Athletic Club de Bilbao (Spanje)
Glasgow Rangers FC (Scotland)
AFC Ajax (Netherlands)
Halve finales [Aug 20,21]
FC Barcelona 3-0 AFC Ajax
[1-0 Marcial 2´, 2-0 Marcial 56´, 3-0 Asensi 64´].
FC Barcelona: Mora; Rifé, Torres, De la Cruz, Costas, Neeskens,
Clarés, Asensi, Cruyff, Sotil, Marcial.
AFC Ajax: Schryvers; Van Santen, Souurbier, Dusbaba, Kroll,
Hahn, Muhler, Geels, Keizer (Sreffenhaugueu).
Ath. Bilbao 0-1 Glasgow Rangers FC
[0-1 jardine 42´].
Ah. Bilbao: Iríbar; Aranguren (Núñez), Zubiaga, Guisasola (Escalza),
Astrain, Zabalza, Lasa, Igartúa, Carlos, Villar, Rojo I.
Glasgow R.: Kennedy; Denny, Miller, Jackson, Johnstone,
McLean, Jardine, Young, Fyfe, Scott.
Derde plaats wedstrijd[Aug 21]
Ath. Bilbao 1-0 AFC Ajax
[1-0 Carlos 53´].
Ath. Bilbao: Iríbar; Aranguren (Escalza), Zubiaga, Guisasola (Igartúa),
Astrain, Zabalza, Lasa, Martín, Carlos, Villar, Rojo I.
AFC Ajax: Schryvers (Stuy); Van Santen, Souurbier, Dusbaba, Krol, Varga (A. Muhren),
Haan (Van Vord), Repp, G. Murhren, Geels (Mulder), Van Veenedal.
finale [Aug 21]
FC Barcelona 4-1 Glasgow Rangers FC
[0-1 Fyfe 16´, 1-1 Miller (og) 23´, 2-1 Marcial 36´, 3-1 Marcial 58´,
4-1 Marcial 85´].
FC Barcelona: Mora; Rifé, Torres, De la Cruz, Costas, Neeskens, Clarés,
Asensi (Juan Carlos), Cruyff (Pérez), Sotil, Marcial.
Glasgow R.: Kennedy; Denny, Miller, Forsyth, Jackson, Johnstone,
McLean, Jardine, Young, Fyfe, Scott.
1975
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Újpest Dózsa Budapest (Hungary)
SC Feyenoord (Netherlands)
Spartak Trnava (Slovakia)
Halve finales [Aug 26]
FC Barcelona 3-2 Ujpest Dozsa Budapest
[0-1 Zambo 6´, 0-2 Torocsi 33´, 1-2 Cruyff 45´,
2-2 Clares 71´, 3-2 Neskens (p) 88´].
FC Barcelona: Mora; Tome, Marcial, Corominas, Migueli, Neeskens, Rexach (Fortes),
Asensi, Cruyff, Sotil, Clares.
Ujpest Dozsa: Szinghety; Kovacs, Donai, J. Toth, Harsanyl,
Juhasz, Fazekas, A. Toth, Bene, Toroksic, Zambo
SC Feyenoord 3-1 Spartak Trnava
[1-0 Vreysen 10´, 1-1 Fandel 30´, 2-1 Olsen 59´,
3-1 G. Wegerle 70´].
Feyenoord: Reltsma; Schneider, RamiJak, Van Daelé, Everse, Kreuz (Olsen),
De Jong, Jansen, S. Wegerle (G. Wegerle), Vreysen, Kristensen
Sp. Trnava: Keketi; Doblas (Kolenic), Kuna, Zvarik, Kabat, Horvath,
Adamec (Kramolis), Faridel, Badura, Dian, Gasparik.
Derde plaats wedstrijd[Aug 27]
Spartak Trnava 1-1 Újpest Dózsa Budapest
[1-0 masrna 40´ , 1-1 Nagy 87´].
Sp. Trnava: Geryk; Fandel, Kabat, Zvarik, Gasparik (Zofio),
Marna, Horvath, Kuna, Adamek, Badura.
Üjepest Dózsa: Salge Thi; Kolar, Harsany, Toth E., Dunai, Juhasz,
Torocsik, Jarlos (Toth J.), Fekete, Dunai II, Nagy.
finale [Aug 27]
FC Barcelona 3-1 SC Feyenoord Rotterdam
[1-0 Marcial 1´, 2-0 Sotil 15´, 3-0 Cruyff 21´,
3-1 De Jong 68´].
FC Barcelona: Mora; Tomé (Rifé), Migueli, Marcial, Crominas, Asensi,
Neeskens, Rexach (Fortes), Sotil, Cruyff, Clares.
SC Feyenoord: Treytel; Rysbergen, Vandaeler, Ramljat, Vos, Olsen,
Jansen, Dejong, Vreysen (Neverle), Wegerle (Sneijder), Kristensen.
1976
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
CSKA Moskva (Russia)
Eintracht Frankfurt (Duitsland)
Sparta Praha (Czech Republic)
Halve finales [Aug 24]
FC Barcelona 2-1 Sparta Praha
[0-1 Cermek 37´, 1-1 Cruyff 59´, 2-1 Clares 74´].
FC Barcelona: Mora; Ramos, Migueli, De la Cruz, Olmo, Neeskens, Rexach
(Sotil), Mazizo, Cruyff, Marcial (Asensi), Clares.
Sparta Praha: Portuikz; Melichar, Caqdr (Rosicki), Kotal, Urban,
Chovanec, Klement, Vesel, Stretil, Cermek, Vbovjak.
E. Frankfurt 5-3 CSKA Moskva
[Shalnev (og), Bihm, Mueller, Wenzel, Kuerbe;
Kolpovski, Chernokov, Muleer (og)].
Eintracht: Koitka; Mueller, Trinklein, Reichel, Neuberge, Koerbel,
Kraus (Wenzel), Holzenbein (Stradt), Grabowski, Nickel, Bihn (Weidle).
CSKA Moskva: Astapovski; Sauh, Shevzov (Olshanski), Visokih, Shalnev, Morozov (Kuznetzov),
Chesnokov, Kopeikin, Nazarenko, Kolpovski (Dorofeev), Nikonov.
Derde plaats wedstrijd[Aug 25]
Sparta Praha 1-1 CSKA Moskva [Sparta Praha 4-3 pen]
[0-1 Sauh 4´, 1-1 Kotal 39´].
Sparta Praha: Postulka; Melichar, Caudr, Kotal, Urban, Chovanec,
Neverly, Rosicky, Kotec, Cermak, Vdovjak.
CSKA Moskva: Radaev; Sauh, Svtzov, Visckih, Olshanski (Shalnev), Morozov,
Chesnokov, Dorofeev, Nazarenko (Kopeikin), Antontov, Kusnetzov.
finale [Aug 25]
FC Barcelona 2-0 Eintracht Frankfurt
[1-0 Neeskens 41´, 2-0 Clares 43´].
FC Barcelona: Mora; Ramos, Migueli, Olmo, De la Cruz, Neeskens,
Rexach, Macizo, Cruyff, Asensi, Clares.
Eintracht F.: Hoitka; Mueller, Trinklein, Reichel, Neuberger, Koerbel,
Kraus, Holzanbein, Gravosvki, Nickel, Bihn.
1977
Deelnemers :
Fc Barcelona (Spanje)
SK Slovan Bratislava (Slovakia)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Duitsland
CA Boca Juniors (Argentinië)
Halve finales [Aug 23]
FC Barcelona 3-1 SK Slovan Bratislava
[1-0 Neeskens 14´, 2-0 Asensi 17´, 2-1 Ondrus 28´,
3-1 Heredia 45´].
FC Barcelona: Artola; De la Cruz, Migueli, Olmo, Amarillo (Ramas), Sánchez,
Neeskens, Asensi Rexach (Carreño), Heredia, Zuvina
SK Slovan: Hros; Pivarnik, Oncirus, Gogh, Kristof, Barte; Medvid (Catar),
Novotny, Masny, Varga, Gallis.
Schalke 04 1-0 CA Boca Juniors
[1-0 Fischer 83´].
Schalke 04: Marics; Thiele, H. Krerners, Rusmann, Dormann, Lutkebohmert,
Abramczik, Bittcher, Fischer, Bongartz, E. Krerners.
Boca Juniors: Gatti, Sa, Tarantini, Suárez, Suñé, Mauzo, Felman, Benítez (Oviedo),
Veglio (Pavón), Riboizi, Zanabria.
Derde plaats wedstrijd[Aug 23]
Boca Juniors 2-1 SK Slovan Bratislava
[0-1 Barto 10´, 1-1 Veglio 53´, 2-1 Tarantini 88´].
Boca Juniors: Gatti; Sa, Alonso (Alves), Suárez, Tarantini, Mouzo,
Pavón, Benítez, Veglio, Ribolzi (Zanabria), Oviedo.
SK Slovan: Matula; Pivarrnik, Elefant, Ondrus, Gogh, Barto (Catar),
Masny, Varga, Kristof, Novotny, Gallis (Kovac)
finale [Aug 24]
FC Barcelona 4-1 Schalke 04 Gelsenkirchen
[0-1 Abramczik 1´, 1-1 Neeskens 18´, 2-1 Neeskens 33´,
3-1 Clares 40´, 4-1 Asensi 83´].
FC Barcelona: Mora; Ramos, Olmo, Migueli, De la Cruz; Sánchez (Carreño 75´),
Neeskens, Asensi; Clares (Macizo 75´), Heredia, Zuviría.
Schalke 04: Mario; Thíele, Dorman (Sobieeray 53´) Russmann, H. Kremers, Lutkebohmert
(Dubsky 64´), Bongartz, Bittecher, Abramczik, Fischer, E. Kremers.
1978
Deelnemers :
FC barcelona (Spanje)
1. FC Köln (Duitsland)
Botafogo FR (Brazil)
SK Rapid Wien (Austria)
Halve finales [Aug 22]
l.FC Köln 2-1 Botafogo MR
[1-0 Newman 20´, 2-0 Gerber 56´, 2-1 Gil 89´].
1. Fc Köln: Schemeacher; Konopka (Glowacz), Hein, Stack, Gerber, Cullmann (Van Gool),
Engels [Flohe), Zimmermann, Dieter Muller, Newman, Willman.
Botafogo MR: José Carlos; Osmar, Rene, Perivaldo, Luisinho, Rodrigues,
Neto Gil, Ademir, De, Joao Paulo (Manfilni), Paulo César.
FC Barcelona 0-1 SK Rapid Wien
[0-1 Kirists 3´].
Fc Barcelona: Artola; De la Cruz, Migueli, Albaladejo, Olmo, Neeskens,
Rexach (Bio), Heredia, Krankl, Tarres (Esteban), Zuviria.
SK Rapid Wien: Feurer; Walter, Persidis, Pregesbaner, Pajenk, Happik,
Krass, Kirists, Fanker, Weder, Gells.
Derde plaats wedstrijd[Aug 23]
FC Barcelona 3-2 Botafogo FR
[1-0 Rexach 18´, 2-0 Krankl 21´, 2-1 Osmar 34´,
2-2 Mendonça 60´, 3-2 Krankl 75´].
FC Barcelona: Artola; Ramos, Migueli, Olmo, De la Cruz; Félix (Villa 70´),
Costas, Martínez; Rexach, Krankl, Esteban (Bio 70´).
Botafogo FR: Ze Carlos; Osmar, Fred, Perivaldo, Luizinho, Beto, Gil, Ademir (Wecsley 78´),
Ricardo (Manfrini 78´), Joao Paulo (Cremilson 67´), Mendonga.
finale [Aug 23]
l.FC Köln 5-0 SK Rapid Wien
[1-0 Okudera 7´, 2-0 Littbarski 43´, 3-0 Van Gool 53´,
4-0 Van Gool 73´, 5-0 Glowacz 84´].
1 FC Köln: Schoernaker; Zimmermann, Hein, Strack, Gerber, Cüllman (Knopka 40´),
Van Gool, Glowacz, Littbarki (Engels 76´), Neumann, Okudera.
SK Rapid Wien: Feurer; Walder, Persidis, Pajenk, Pregesbauer; Happich (Kinast 38´),
Krlecizck, Kirisits; Francker (Paulek 57´), Lisak, Ganos.
1979
Partcipants:
FC Barcelona (Spanje)
1. Fc Köln (Duitsland)
RSC Anderlecht (België)
FC Zürich (Switzerland)
Halve finales [Aug 21]
FC Barcelona 4-0 FC Zürich
[1-0 Sánchez 24´, 2-0 Asensi 52´,
3-0 Simonsse 55´, 4-0 Simonssen 62´].
FC Barcelona: Amigo; Zuviría, Migueli, Olmo (Sánchez), Canito, Estella, Landáburu,
(Martínez), Heredia, Krankl (Rexach), Asensi, Simonssen.
FC Zürich: Zurboche; Baur, Lowdolt, Ludi, Chapusiat, Zapa, Zuiper
(Zeiler), Kunder, Elsewer, Jekovic, Botteron (Kurz.
1.FC Köln 2-1 RSC Anderlecht
[1-0 Littbarski 16´, 1-1 Nielsen (p) 28´, 2.-1 Okudera 65´].
1. Fc Kóln: Schumacher; Konopkla, Cullman, Prestin, Strack, Schultz, Mohr (Kroth),
Neumann (Okudera), LIttbarski, Muller, Willmes.
Anderlecht: Koncilia; Van Binst, Jaspers, Dusbaba, Rombouts, Vercauteren,
Nielsen, Geuppens (De Groote), Van der Elst, Haan (Broos), Martens (Electeur).
Derde plaats wedstrijd[Aug 22]
RSC Anderlecht 2-2 FC Zürich [Anderlecht on pen]
[1-0 Nielsen 6´, 1-1 Peterhans 8´, 2-1 Electeur 24´,
2-2 Seller 25´].
Anderlecht: Konzilia; Vanbinst, Easpars, Dusbaba, Romboubs, Vercauteren,
Groote, Nielsen, Haan, Geoppens (Broos), Electeur.
FC Zurich: Zurbucher; Kurz, Lusí, Erba; Zappa, Zwicker (Botteron);
Elsener, Kundert (Jerkovic), Seiler, Moser, Peterhaus.
finale [Aug 22]
FC Barcelona 3-2 1.FC Köln [aet]
[1-0 Asensi 35´, 1-1 Willmer 47´, 2-1 Asensi 54´,
2-2 Wilmer 68´, 3-2 Esteban 107´].
FC Barcelona: Amigó; Estella, Migueli, Serrat, Canito, Landáburu, Sánchez,
Heredia (Esteban), Krankl (Rexach), Asensi, Simonsen.
1. FC Kóln: Schumacher; Konodks, Prestin (Okureda), Strack, Schuster,
Cullmann, Littbarskl, Zimmermann (Roth) Muller, Willmer.
1980
Deelnemers :
Fc Barcelona (Spanje)
PSV Eindhoven (Netherlands)
CR vasco da Gama (Brazil)
CA River PLate (Argentinië)
Halve finales [Aug 19]
FC Barcelona 2-1 PSV Eindhoven
[0-1 Postuma 6´, 1-1 Krankl (p) 9´, 2-1 Krankl (p)79´].
FC Barcelona: Amador; Ramos (Estella 84´) Migueli, Alesanco, Zuviría,
Sánchez, Simonsen, Ouini, Martínez, Krankl, Carrasco.
PSV Eindhoven: Doesburg; Wildschut Van Kraay (Moo Huh 74´), Poortvliet, Brandts, Van der Kuylen
(Valke 45´), R. van de Kerkhof, Stevens, W. van de Kerkhof, Maybank, Postuma.
Vasco da Gama 3-2 CA River Plate
[0-1 J.J. López 6´, 1-1 Paulo César 17´, 2-1 Guina 27´,
3-1 Paulo César 83´, 3-2 Ramón Díaz 86´].
Vasco da Gama: Mazaroli; Paulinho, Leo, Ornado (Juan), Carlos Alberto, Marco Antonio,
Wilsinho (Paulo Roberto), Guina, Ito Luis, Roberto, Paulo César.
River Plate: Pavoni; Tarantini, Comelles, Merlo, Rodríguez, Heredia (Díez),
J.J. López (Labruma), Luque (De los Santos), Alonso, Comisso.
Third place matchn [Aug 20]
CA River Plate 0-0 PSV Eindhoven [4-2 pen]
[-].
River Plate: Fillol; Leonerdi, Terantini, Comelles, De los Santos, Rodríguez (Luque 50´),
González (Heredia 55´), Labruna, Díez, Alonso, Comisso (Pavón 55´).
PSV Eindhoven: Doesburg; Wildschut, Brandts, Poortvliet, Coster (Vais de Kuyen 88´),
R. van der Kerkhof, W. van der Kerkhof, Van Cralt, Walke, Moo Huh, Postuma.
finale [Aug 20]
FC Barcelona 2-1 CR Vasco da Gama
[1-0 Krankl 2´, 1-1 Paulo César 9´, 2-1 Esteban 51´].
FC Barcelona: Amador; Ramos, Miqueli, Alesanco, Zuviría, Sánchez, Simonsen (Esteban 30´(Rexach 85´)),
Quini, Martínez, Krankl, Carrasco (Landáburu 45´).
Vasco da Gama: Mazaroli; Paulinho, Carlos Alberto, Orlando, Leo; Marco Antonio
(Paulo Roberto), Guina, Joao Luis; Wilsinho, Roberto, Paulo César.
1981
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
1. FC Köln (Duitsland)
CR Vasco da Gama (Brazil)
Ipswich Town (Engeland)
Halve finales [Aug 18]
1.FC Köln 2-0 Ipswich Town
[1-0 Fischer 12´, 2-0 Welmer 68´].
1. FC Kóln: Schumaoher; Wilmer, Steiner (Hartpiann), Strak, Konopka, Bonhof,
Botterori, Woodkock, Littbarski, Fischer, Allofs (Kroth).
Ipswich Town: Jackson; Milis, McCall , Butoher, Osman, Thijssen, Wark,
Murjen, O’Callaghan (D’Auray), Mariner, Gates.
FC Barcelona 1-0 CR Vasco de Gama
[1-0 Simonssen 80´].
FC Barcelona: Urruti; Estella, Migueli, Olmo, Sanchez (Martínez), Alexanco,
Simonsen, Schuster, Quini, Víctor, Esteban.
Vasco da Gama: Jair; Rosemiro, Nel, Joao Luiz, Dudu (Gilberto), Ivan,
Wilsinho, Serginho, Amauri, Roberto, Renato
Derde plaats wedstrijd[Aug 19]
Vasco da Gama 2-1 Ipswich Town
[1-0 Amauri 35´, 1-1 D´Avray 58´, 2-1 Roberto 62´].
Vasco da Gama: Jair; Rosemiro, Ney, Joao Luiz (Gilberto), Renatosa (Tiogo), Iván,
Wilsinho (Zinho), Serginho, Amauri, Roberto, Silvinho.
Ipswich Town: Jackson; Mills, MC Call, Thijssen (Parkin), Osmann (Steggles),
Butcher, Wark, Muhren, Mariner, Gates, DÁvray (O´Callaghan).
finale [Aug 19]
FC Barcelona 0-4 1.FC Köln
[0-1 Allofs 44´, 0-2 Littbarski 45´, 0-3 Bonhof (p) 48´,
0-4 Woodcock 69´].
FC Barcelona: Urruti (Artola); Estella, Migueli, Olmo, Martínez (Carrasco),
Alexanco, Simonssen, Schuster, Quini, Víctor, Esteban.
1. Fc Kóln: Schumacher; Wilmer, Konopka (Hartman), Strach, Bonhoff, Cullman,
(Kroth), Littbarski, Botteron, Fischer, Woodcok, Klaus Allofs.
1982
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
1. FC Köln (Duitsland)
SC Internacional (Brazil)
Manchester City FC (Engeland)
Halve finales [Aug 24]
FC Barcelona 0-0 SC Internacional [Internacional on pen.]
[-].
FC Barcelona: Artola; Gerardo, Migueli, Julio Alberto, Alonso (Schuster), Alexanco,
Esteban (Marcos), Victor, Quini, Maradona, Carrasco.
Internacional: Benitez; Edevaldo, Mauro Pastor, Andre Luiz, Beretta (Andre), Ademir,
Paulo Cesar, Mauro Galvao, Ruben Paz, Cleo (Silvio), Silvinho.
Manchester City 1-1 1.FC Köln [Manchester on pen]
[1-0 Tueart 69´, 1-1 Strach 71´].
Manchester C.: Corrigan, Ranson, McDonald, Baker (May), Bond, Caton,
Harolde, Reeves, Jones, (Tueart), Hartford, Power.
1. FC Köln: Schuriiacker; Honerback, Wilimer, Strach, Stelner, Konopke,
Littbarski, Slijvo, Flscler, Engels, Zimmermann (Prestin)
Derde plaats wedstrijd[Aug 25]
FC Barcelona 1-1 1.FC Köln [Barcelona 5-4 on pen.]
[0-1 Engels 16´, 1-1 Maradona 39´].
FC Barcelona: Urruti; Gerardo (Esteban), Migueli, Manolo, Victor, Alexanco,
Urbano (Estella), Schuster, Pichi Alonso, Maradona, Marcos.
1. FC Köln: Schumacher; Honerbach (Hartmann), Wilmer, Strach, Steiner,
Konopka, Littbarski (Schmidt), Sljivo, Ficher, Engels, Prestin.
finale [Aug 25]
Internacional 3-1 Manchester City FC
[1-0 Edevaldo (p) 56´, 2-0 Paulo César 61´, 3-0 Fernando Roberto 82´,
3-1 McDonald 85´].
Internacional: Benítez; Edevaldo, Mauro Pastor, André Luíz, Muller (Joazinho), Ademir,
Cleo (Sirio), Mauro Galvao, Paulo César (F. Roberto), Rubén Paz, Silvinho.
Manchester C.: Corrigan; Banson, Hareide, Bond, Caton (May), Tueart, Hartford,
McDonald, Power, Reeves, Cross.
1983
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
BV Borussia Dortmund (Duitsland)
RSC Anderlecht (België)
Notttingham Forest FC (Engeland)
Halve finales [Aug 23]
FC Barcelona 2-0 Nottingham Forest
[1-0 Marcos 35´, 2-0 Marcos 73´].
Fc Barcelona: Urruti; Sanchez, Migueli, Julio Alberto, Esteban (Quini), Alexanco,
Carrasco (Urbano), Schuster, Victor, Maradona, Marcos (Pichi Alonso).
Nottingham F.: Breukelen; Anderson, Swain, Tod, Hart, Bowyer, Ealsh,
Davenport, Birtles, Hodge, Wigley.
B. Dortmund 3-2 RSC Anderlecht
[0-1 Vanderbegh 30´, 0-2 Vanderbegh (p) 31´, 1-2 Huber (p) 45´,
2-2 Raducanu 71´, 3-2 Klotz 88´].
B. Dortmund: Immen; Huber, Koeh, Russmann; Loóse, Tenhasen; Zorc (Storch),
Walz (Reich), Klotz, Raducanu, Keser (Schaub).
Anderlecht: Munaron; Peruzovic, Arnessen, Gudsohsen (Degreef), De Groóte, Vercauteren,
Vandereyckeln, Grun (Hansen), Vandenbergh, Olsen, Larsen (Goossens).
Derde plaats wedstrijd[Aug 24]
RSC Anderlecht 4-2 Nottingham Forest
[1-0 Bowyer (og) 4´, 2-0 Hansen 22´, 3-0 Vanderberg 38´,
3-1 Wallace 42´, 3-2 Gunn 67´, 4-2 Vanderberg 89´].
Anderlecht: Munaron; De Greef, Hansen, Arnesen (Gudsohnsen), De Groote, Vercauteren
(Andersen), Vandereyken, Hofkens, Vandenberg, Grun, Larsen (Scifo).
Nottingham F.: Vab Breukelen; Anderson, Swain, Gunn, Hart, Bowyer, Walsh,
Devenport, Wallace, Wilson (Wiglez), McKechnie (Hodge) (Todd)).
finale [Aug 24]
FC Barcelona 2-1 Borussia Dortmund
[0-1 Russmann 21´, 1-1 Maradona 66´, 2-1 Quini 80´].
FC Barcelona: Urruti; Sánchez, Migueli, Alexanco, Julio Alberto, Esteban (Quini),
Víctor, Schuster, Carrasco (Urbano), Maradona, Marcos (Pichi Alonso).
B. Dortmund: Inmel; Huber, Koch, Russmann, Loose, Tenhagen, Zorc (Hein),
Walz (Torck), Klotz, Raducanu, Keser (Schau).
1984
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
FC Bayern München (Duitsland)
CA Boca Juniors (België)
Aston Villa FC (Engeland)
Halve finales [Aug 21]
FC Barcelona 9-1 CA Boca Juniors
[1-0 Alexanco 29´, 2-0 Archibald 31´, 3-0 Archibals 36´, 4-0 Caldere 55´,
5-0 Alexanco 60´, 7-0 Carrasco 69´, 7-1 Morena (p) 73´,
8-1 Esteban 81´, 9-1 Marcos 86´].
Carrasco, Esteban, Marcos].
FC Barcelona: Urruti (Amador); Sanchez, Alexanco, Migueli (Moratalla), Julio Alberto,
Victor, Schuster (Esteban), Caldere, Carrasco, Archibald, Rojo (Marcos).
Boca Juniors: Gatti; Alvez (Berta), Cordoba, Pasucci, Alberto, Mouzo, Abdenebe,
Krassowky (Majabos), Morena, Vazquez, Mendoza (Sotelo)
Bayern München 2-1 Aston Villa FC
[0-1 McMahon, 1-1 Michael Rummemigge 71´, 2-1 Nachtweih 90´].
B. München: Aumamin; Martin (Del Haye), Pflugler, Eder, Augenthaler,
Lerby, Nachtweih, Matthaus, M. Rummenigge, Dremmiem, Mathy.
Aston Villa: Dey; Williams, Gibson. Evans, Foster, McMahon, Bremner,
Walters, Rideout, Cowans (Curbishley), Mortimer.
Derde plaats wedstrijd[Aug 22]
Boca Juniors 2-0 Aston Villa FC
[1-0 Mendoza 80´, 2-0 Morena 84´].
Boca Juniors: Gatti; Alberto, Córdoba, Matabos, Berta, Mouso, Abdenebe (Porte),
Krasouski, (Stafuza), Moreea, Vázquez, Sotelo (Mendoza).
Aston Villa: Day; Gibson, Dango, Ormsby, Foster (Evans), Mctviahori (Cowans),
Bremner (Walker), Walters, Ridecut, Curbishley, Mortímer.
finale [Aug 22]
FC Barcelona 3-1 Bayern München
[1-0 Carrasco 10´, 2-0 Carrasco 27´, 3-0 Calderé 46´,
3-1 Wohlfahrt 53´].
FC Barcelona: Urruti; Sanchez, Migueli, Alexanco, Julio Alberto, Victor, Schuster,
Caldere, Carrasco (Marcos), Archibald, Rojo (Esteban).
B. München: Aumann; Martin, Pflugger, Eder, Augenthaler, Lerby, Nachwein (Wolfahrt),
Matthaeus, M. Rummenigge (Kogl), Dremmler, Mathy.
1985
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Hamburger SV (Duitsland)
AFC Ajax (Netherlands)
FK Rapid Wien (Austria)
Halve finales [Aug 20]
FC Barcelona 3-0 FK Rapid Wien
[1-0 Archibald 28´, 2-0 Schuster (p) 70´, 3-0 Amarilla 85´].
FC Barcelona: Urruti; Gerardo, Migueli, Julio Alberto, Victor (Esteban), Alexanco,
Carrasco (Amarilla), Schuster, Caldere (Urbano), Archibald, Marcos.
FK Rapid Wien: Kolsen (Fuerer); Keinast, Lainer, Pregesbaner, Willfurti, Whinhofer,
Brauneder, Halilov (Grager), Krankl, Brucio, Kranjar.
Hamburger SV 2-1 AFC Ajax Amsterdam
[0-1 Van basten 27´, 1-1 Wuttke 41´, 2-1 Kaltz (p) 57´].
Hamburger SV: Stein; Kaltz, Duve (Hofmeister), Jakobs, Wehmeyer (Schroeder), Lux,
RoItf, Soler, Magath (3ressem), Gruendel, Wuttke.
Derde plaats wedstrijd[Aug 21]
Ajax Amsterdam 4-2 FK Rapid Wien
[0-1 Krankl 7´, 0-2 Halilovic 23´, 1-2 Koeman 54´, 2-2 Vanenburg,
3-2 Murhen (p) 79´, 4-2 Bosman 89´].
AFC Ajax: Menzo; Rijnink, Silooy, Voeve, Meeuws (Koeman), Van’t Schip,
Rijkaard, Gasselich (Murhen), Vanenburg, Bosman, De Wilt.
Rapid Wien: Kosen; Lamer, Garqer, Kienast, Brauneder, Weinhofer (Hristic, Heaf)),
Brucic, Krankjar, Wilifurt, Halilovic, Krankl (Bruner)
finale [Aug 21]
FC Barcelona 3-1 Hamburger SV
[1-0 Rojo 10´, 1-1 Magath 13´, 2-1 Clos 31´, 3-1 Amarilla 89´].
FC Barcelona: Urruti; Gerardo, Migueli, Julio Alberto, Victor, Alexanco, Clos (Esteban),
Schuster, Rojo (Caldere), Marcos (Amarilla), Archibald.
Hamburger SV: Stein; Kaltz (Balzis), Wehmeyer, Jakobs, Jodar, Soler,
Gruendel, Lux, Wuttke, Magath, Kolff (Pressen).
1986
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
AC Milan (Italië)
PSV Eindhoven (Netherlands)
Tottenham Hotspur FC (Engeland)
Halve finales [Aug 19]
FC Barcelona 3-1 AC Milan
[1-0 Pedraza 32´, 2-0 Hughes 70´, 3-0 Víctor 75´, 3-1 Hateley 83´.]
FC Barcelona: Zubizarreta; Gerardo, Migueli, Fradera, Julio Alberto, Victor (Moratalla),
Roberto, Caldere (Nayim), Pedraza, Hughes, Marcos (Carrasco).
AC Milan: Galli; Tassotti, Bonetti (Hateley), Baresi, Bartolomei, Maldini,
Manzo (Costacurta), Wilkins, Viridis, Donadoni, Evani,
PSV Eindhoven 1-1 Tottenham Hotspur [PSV 5-4 on pen.]
[0-1 Falco 35´, 1-1 Miller (og) 44´].
PSV Eindhoven: Van Breukelen, Gerets, Samuel, Gullit, Heintze, Vanenburg (Arnesen),
Koeman, W. Van de Kerkhof, Vaike, Van der Gijp (Koolhof), Thorensen (Van Aerle).
Tottenham H.: Clemence; Stovens, Miller (Gough), Mabbutt, M. Thomas, Waddle,
Roberts (Ardiles), Hoddle, Galvin, C. Allen (P. Allen), Falco.
Derde plaats wedstrijd[Aug 20]
Tottenham H. 2-1 AC Milan
[0-1 Bonetti, 1-1 Falco 64´, 2-1 Mabbutt 89´].
Tottenham H.: Clemence; Thomas, Gough, Miller, Hughton, Allen, Ardiles, (Stevenes),
Hoddle (Mabbutt), Cooke, Chiedozie, Waddle (Falco).
AC MIlan: Galli; Costacurta, Bonetti, Baresi, Tassotti, Manzo, Di Bartolomei,
Zanoncelli, Evani (Stroppa), Donadoni, Galderisi.
finale [Aug 20]
FC Barcelona 1-0 PSV Eindhoven
[1-0 Carrasco (p) 89´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Gerardo (Urbano), Migueli, Moratalla, Julio Alberto,
Victor, Roberto, Caldere, Pedraza (Salva), Hughes (Clos), Carrasco.
PSV Eindhoven: Van Breukelen; Gerets, Samuel, Koeman, Heintze, Koot Vaike, Vanneburg,
Van der Gijp (Willi van der Kerkhof), Gullit, Arnesen (Koolhof), Kott.
1987
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
FC Porto (Portugal)
AFC Ajax (Netherlands)
FC Bayern München (Duitsland)
Halve finales [Aug 18]
FC Barcelona 1-2 FC Porto
[0-1 Madjer 12´, 1-1 Schuster 28´, 1-2 Placido 49´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Cristobal, Migueli, Julio Alberto (Vinyals), Victor, Salva,
Hughes (Carrasco), Schuster, Roberto (Urbano), Lineker, Caldere.
FC Porto: Mlynarcsyk; Joao Pinto, Eduardo Luis (Inacio), Celso, Eurico,
Semedo, Magalhaes, Madjer, Gomes (Placido), Sousa, Andre.
Bayern München 1-1 Ajax Amsterdam [Bayern München 5-3 on pen.]
[0-1 Bosman 18´, 1-1 Wohlfart 42´]
B. München: Pfaft; Winklofer, Eder, Augentaler, Pflugher, Flick,
Brehme, Matthaus, Kogl, Wohlfart, Lunde.
AFC Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Wouters, Silooy, Bosman (Witschge),
Rijkaard, Sorensen (Scholtwen), Boeve, Bergkamp (Winter), Neyer.
Derde plaats wedstrijd[Aug 19]
FC Barcelona 3-2 AFC Ajax Amsterdam
[1-0 Víctor 28´, 1-1 Bosman 43´, 2-1 Lineker 53´,
2-2 Wouters 57´, 3-2 Roberto 74´].
FC Barcelona: Zubizarreta (Urruti); Gerardo, Moratalla (Migueli), Julio Alberto, Victor, Alexanko,
Esteban (Urbano (Caldere)), Schuster, Roberto, Lineker, Amarilla (Hughes).
AFC Amsterdam: Menzo; Blind, Spelbos, Wouters, Silooy, Dick (Dick), Meyer (Bergkamp),
Rijkaard (Bosman), Stapleton, Witchle, Vant Schip.
finale [Aug 19]
FC Porto 2-0 Bayern München
[1-0 Semedo 49´, 2-0 Madjer 89´].
FC Porto: Mlynarczyk; Pinto, Eurico, Celso, Inacio, Semedo, André,
Pacheco, Sousa, Placido (Barros), Madjer.
B. München: Aumann; Nachtwech, Fuck, Augenthaler, Bayerschmidt (Lunde), Matthaus,
Eck (Kogl), Dorfner, M. Rummenigge; Tschiskale (Wohlfart), Wegmann.
1988
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
CA Peñarol (Uruguay)
PSV Eindhoven (Netherlands)
Steaua Bucuresti (Romania)
Halve finales [Aug 23]
FC Barcelona 2-1 CA Penarol
[1-0 Roberto 30´, 1-1 Rodríguez 49´, 2-1 Eusebio 70´].
FC Barcelona: Zubizarreta (Unzue); López Rekarte, Alexanko, Julio Alberto, Eusebio (Ramón),
Milla, Roberto, Soler, Carrasco (Urbano), Salinas, Beguiristain (Amor).
CA Peñarol: Alvez; Rotti, Pilas, Herrera, Perdomo, Dominguez, Vidal,
Matosas (Villar), Baran, Viera (Ramos), Rodriguez.
Steaua Buc. 1-1 PSV Eindhoven [Steaua 4-3 on pen.]
[1-0 Lacatus 73´, 1-1 Gillhaus 89´].
S. Bucuresti: Lung; Petrescu, lovan, Belodedici, Ungureanu, Hagi, Stoica, Rotariu,
Dumitrescu, Lacatus (Balint), Pena (Lasconi).
PSV Eindhoven: Van Breukelen; Gerets, Valckx, Koeman, Heintze, Kruzen, Van Aerle,
Vanenburg (Berghuis), Liskens (Valdman), Kieft, Gillhaus.
Derde plaats wedstrijd[Aug 24]
CA Peñarol 3-3 PSV Eindhoven [Peñarol on pen.]
[0-1 Rodríguez 30´, 1-1 Koeman 32´, 1-2 Rodríguez 43´, 2-2 Koeman (p) 60´,
2-3 Viera (p) 71´, 3-3 Koeman 84´].
CA Peñarol: Alvez; Herrera, Rotti, Pilas, Dominguez, Matosas, Perdonio,
Viera, Ramos (Rivero), Vidal (Villar), Rodriguez.
PSV Eindhoven: Van Breukelen (Lodewyks); Gorda, Koot, Valckx (Veidman), Heinize, Van Aerle,
Vanenburg, Koeman, Linskens (Gillhaus); Kíeft (Berghuis), Kruzen.
finale [Aug 24]
FC Barcelona 3-1 Steaua Bucuresti
[0-1 Hagi (p) 18´, 1-1 Begiristain 58´, 2-1 Roberto (p) 69´,
3-1 Amor 88´].
FC Barcelona: Zubizarreta (Unzue); López Rekarte, Serna, Milla, Julio Alberto, Roberto,
Carrasco (Ramón), Eusebio (Amor), Salinas (Urbano), Soler, Beguiristain.
S. Bucuresti: Lune; Petrescu, Ungureanu, Iovan, Stoica, Belodedici, Lacatus,
Dumitrescu (Mastacan), Pena (Lasconi), Hagi (Balin), Rotariu.
1989
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
KV Mechelen (België)
SC Internacional (Brazil)
FC Sochaux (Frankrijk)
Halve finales [Aug 22]
KV Mechelen 3-1 SC Internacional
[1-0 Enmmers 16´, 2-0 Ohana 20´, 1-2 Defern (og) 39´, 3-1 De Wilde 76´].
KV Mechelen: Preud’Homme; Sanders, Clisters, Rutjes, Defern, Versavel P., Emmers,
Versavel B. (Danesmaerk), De Wilde, Bosman (Severeyns), Ohana.
Internacional: Ademar María; Chiquinho, Aguirregaray, Norberto, Nené, Jacquet, Martins,
Bonamigo (Joao Carlos) Luís Fernando (Nelson), Roberto Carlos, Edu.
FC Barcelona 1-2 FC Sochaux
[0-1 Carrasco 24´, 1-1 Salinas 59´, 1-2 Lada 74´].
FC Barcelona: Unzue; Rekarte (Sergi), Aloisio, Koeman, Julio Alberto, Milla (Eusebio),
Valverde (Geli), Salinas, Laudrup, Roberto, Begiristain.
FC Sochaux: Rousset; Croci, Bricon, Dujournet, Hadzibegic, Lucas, Carrasco (Lada),
Henry, Oudjani (Tim), Baldarevic (Laurey), Thomas.
Derde plaats wedstrijd[Aug 23]
FC Barcelona 1-0 SC Internacional
[1-0 Almagro 70´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Sergi, Aloisio (Rekarte), Koeman, Serna, Milla, Eusebio,
Salinas (Roura), Laudrup, Geli (Almagro), Begiristain.
Internacional: Ademir; Chiquinho, Aguirregaray, Nene, Norberto, Jacquet, Dacrone,
Luiz Fernando, Nelson, Bonamigo, Roberto Carlos (Edu).
finale [Aug 23]
KV Mechelen 2-1 FC Sochaux
[0-1 Lada 7´, 1-1 Versavel 12´, 2-1 De Wilde 44´].
KV Mechelen: Preud d´Homme; Sauders (Demesmaek), Clijsters, Rutjes, Defern, P. Versavel,
Emmers, B. Versavel, De Wilde, Bosman (Savereyns), Ohana (Wilmots).
Fc Sochaux: Roussey; Bricon, Incas (Thomas), Piton, Tihy (Dufurnet),
Henry (Croci), Laury, Avril, Frotey, Lada, Oudjani.
1990
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
RSC Anderlecht (België)
PSV Eindhoven (Netherlands)
Spartak Moskva (Russia)
* In this edition, in Olimpic Stadium Montjuic.
Halve finales [Aug 21]
FC Barcelona 1-0 Spartak Moskva
[1-0 Bakero 54´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Nando (Rekarte), Ferrer, Koeman (Sergi), Serna, Bakero,
Laudrup (Salinas), Goikoetxea, Stoichkov (Soler), Amor, Begiristain.
Sp. Moskva: Cherchesov; Bazulev, Kuljkov, Pozdjkov, Suslaparov, Perepabenko,
Shalinov, Shmarov, Dzoblaev (Karpin), Mostovoj.
RSC Anderlecht 3-0 PSV Eindhoven
[1-0 Koot (og), 2-0 Verheyen 66´, 3-0 Van der Linden 84´].
Anderlecht: De Wilde; Van Tiggelen, Kooiman, Rutjes, De Wolf, Crasson,
Van Vaeken (Keshi), Oliveira, Verheyen; Nilis, Van Loen (Van der Linden).
PSV: Van Breukelen; De Jong, Valckx, Popescu, Heintze, E. Koeman, Koot,
Vanenburg (Ellerman), Romario, Scheepers, Chovanec (Bwalya).
Derde plaats wedstrijd[Aug 22]
Spartak Moskva 1-2 PSV Eindhoven
[0-1 Koot 20´, 0-2 Romario 31´, 1-2 Shmarov (p) 89´].
Sp. Moskva: Cherchesov; Kulikov, Bazulev, Morozov (Gradilenko), Pozdiakov (Popov);
Bushamanov, Perepadenko, Karpin, Mostovoi; Shalimov, Shmarov.
PSV: Van Breukelen; De Jong, Valckx, Popescu (Scheepers), Koot, Heintze; Vanenburg,
Chovanec, Kalusha Bwiaya; Romario (Boerebach), Bosman (Ellerman).
finale [Aug 22]
FC Barcelona 3-1 RSC Anderlecht
[1-0 Koeman (p) 52´, 1-1 Oliveira 53´, 2-1 Begiristain 66´,
3-1 Stoitchkov 87´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Nando (Rekarte), Ferrer, Koeman (Sergi), Serna, Bakero,
Goikoetxea (Soler), Stoichkov, Laudrup (Salinas), Amor, Begiristain.
Anderlecht: De Wilde; Van Tigelen (Keshi), Koolman, Rutjes, De Wolf, Crasson,
Van Baekel (Walem), Oliveira, Verheyen, Nilis, Van der Linden (Van Loen).
1991
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Fk Rapid Wien (Austria)
SC Internacional (Brazil)
Olympique de Marseille (Frankrijk)
Halve finales [Aug 20]
FC Barcelona 4-1 FK Rapid Wien
[1-0 Cristóbal 49´, 2-0 Koeman (p) 62´, 3-0 Laudrup 66´,
4-0 Beguiristain 79´, 4-1 Herzog (p) 83´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Nando, Koeman, Ferrer, Amor (Eusebio), Guardiola, Bakero
(Cristobal), Witschge, Goikoetxea (Begiristain), Laudrup, Stoichkov.
FK Rapid Wien: Konsel; Resch, Pecl (Salaba-Reiter), Weber, Metlitky, Pfeifenberger
(Moitzi), Herzog, Fjörtfot, Gager, Poiger, Hatz.
O. Marseille 2-1 SC Internacional (Porto Alegre)
[1-0 Celio (og), 2-0 Papin, 1-2 Cuca].
O, Marseille: Olmeta; Bails, Boli, Mozer, Casoni; Eyraud (Pelé), Durand, Boksic,
Rodríguez (Stevens); Angloma, Xuereb (Papin).
Internacional: Fernández; Luiz Carlos, Celio, Marcio Santos, Daniel; Bonamigo (Álex), Simao,
Cuca, Luiz Fernando (Pedro Paulo), Lima (Marquinhos), Helcinho.
Derde plaats wedstrijd[Aug 21]
Internacional 2-0 FK Rapid Wien
[1-0 Luiz Carlos 77´, 2-0 Cuca 79´].
Internacional: Fernández (Maizena); Luiz Carlos, Celio, Norton, Marcio Santos; Bonamigo,
Simao (Jairo), Daniel, Luiz Fernando; Marquinho (Heinzinho), Cuca.
SK Rapid Wien: Konsel (Schrammel); Hatz, Pfeinberger, Poiger, Metlitsky; Resch,
Herzog (Salaba), Gager (Schultz), Weber; Fjnrtorf (Moitzi), Griessler.
finale [Aug 21]
FC Barcelona 3-0 Olympique de Marseille
[1-0 Stoitchkov 48´, 2-0 Beguiristain 50´, 3-1 Begiristain 89´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Ferrer, Cristobal, Koeman, Juan Carlos, Bakero (Begiristain),
Goikoetxea, Eusebio, Laudrup (Amor), Witschge (Serna), Stoichkov.
O. Marseille: Olmeta; Amoros, Bails (Leo Rodriguez), Boli, Mozer, Deschamps,
Casoni, Durand (Eyraud), Papin, Pele, Steven (Boksic).
1992
Deelnemers :
Fc Barcelona (Spanje)
CSKA Sofia (Bulgaria)
SC Feyenoord (Netherlands)
Club Brugge KV (België)
Halve finales [Aug 25]
FC Barcelona 7-1 CSKA Sofia
[1-0 Bakero 8´, 2-0 Stoichkov 41´, 3-0 Nadal 46´,
4-0 Koeman 58´, 5-0 Stoichkov 65´, 6-0 Eusebio 70´,
7-0 Stoichkov 73´, 7-1 Metkov 83´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Nadal, Koeman, Amor, Serna (Pablo), Bakero (Juan Carlos),
Goikoetxea, Eusebio, Salinas (Alexanko), Witschge, Begiristain.
CSKA Sofia: Velinov; Matchev, Marinov, Bezinski (Kirilov), Kolev, Kirov, Nankov (Pavlov),
Metkov, Koilov (Hvoinev), Andonov, Draganov (Chichkov).
Feyenoord 2-1 FC Brugge
[0-1 Booy 14´, 1-1 Taument 18´, 2-1 Taument 24´].
Feyenoord: De Gooy; Schulten, De Wolf, Metgod, Heus, Bosz, Gorre (Trudtfull 79´),
Taument, Kiprich (Schrevder 62´), Rob Witsgue, Blinker (Obiku 42´).
Club Brugge: Berlinden; Taunt, Okon, Verheyen, Van Maele, Van der Heiden,
Plovic, Quercer y Schasesken, Booy, Amocachi (Gossey 63).
Derde plaats wedstrijd[Aug 26]
Club Brugge 3-3 CSKA Sofia [CSKA Sofia on pen.]
[0-1 Hvoinev 9´, 1-1 Okon 28´, 2-1 Booy 37´,
2-2 Chickov 51´, 3-2 Verheyen 56´, 3-3 Chickov 66´].
Club Brugge: Galje; Tant, Okon, Verheyen, Vanaele; Van der Heyden,
Verspaille, Querter, Schaessens, Booy; Amokachi (Dziubinski).
CSAK Sofia: Velinov; Matchev, Kolev, Kirilov (Radokanov), Marinov (Bezinski),
Kirov (pavlov), Koilov, Metkov, Hvoinev; Andonov, Chichkov.
finale [Aug 26]
FC Barcelona 2-0 SC Feyenoord Rotterdam
[1-0 Begiristain 33´, 2-0 Soler 89´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Serna, Guardiola (Soler), Koeman (Alexanko), Pablo, Eusebio,
Goikoetxea (Salinas), Stoichkov (Nadal), Laudrup, Amor, Begiristain
SC Feyenoord: De Goeij; Scholten (Kooiman), De Wolf, Metgod, Heus, Bosz, Gorre,
Taument, Obiku (Kiprich), Rob Witschge, Trustfull.
1993
Deelnemers :
Fc Barcelona (Spanje)
CD Tenerife (Spanje)
FK Hajdul Split (Croatia)
Girondins de Bordeaux (Frankrijk)
Halve finales [Aug 24]
CD Tenerife 3-1 Girondins de Bordeaux
[0-1 Paille 15´, 1-1 Pinilla 31´, 2-1 Pinilla 56´,
3-1 Toni 71´].
CD Tenerife: Agustín; Aguilera, Mata (Toni), César Gómez, Toño (Paqui); Chano,
Felipe, E. Castillo, Conte; Pinilla (Dertycia), Latorre (Pier).
Girondins: Pérez; Croci, Lucas, Senac, Vecchioni; Dib (Zidane), Guerit, Daniel,
Witschge (Plana); Dugarry (Vercruyse), Paille (Fofana).
FC Barcelona 4-0 Hajduk Split
[1-0 Romario 22´, 2-0 Koeman (p) 48´, 3-0 Romario 82´,
4-0 Romario 85´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Ferrer, Guardiola (Goikoetxea), Alexanko (Koeman), Juan Carlos,
Bakero (Ivan), Nadal, Stoichkov (Salinas), Amor, Romario, Vucevic (Begiristain).
Hajduk Split: Mihacic; Vladislavic, Hibic, Spanic, Person (Balaic), Andrimasevic,
Praliza, Mise, Mornar (Rapaic), Racuvica (Osibov), Kozniku (Erceg)
Derde plaats wedstrijd[Aug 25]
G. Bordeaux 2-0 Hajduk Split
[1-0 Zidane 24´, 2-0 Paille 60´].
Girondins: Luard; Oroc, Fisher, Plancout, Senec; Monbrun, Zidane (Dugarry),
Guerit, Paille; Vercruise (Witschge), Fofaina.
Hajduk Split: Slavica; Vladislavic, Hibic, Spanjic, Osibov; Pralija (Balaic),
Rapaic (Erceg), Mise, Racunica; Mornar, Kozniku.
finale [Aug 25]
FC Barcelona 1-3 CD Tenerife
[0-1 Pinilla 20´, 0-2 Pinilla 24´; 1-2 Romário 79´,
1-3 Chano 82´].
FC Barcelona: Zubizarreta; Ferrer, Guardiola (Oscar), Koeman (Nadal), Ivan, Amor,
Goikoetxea (Bakero), Stoichkov (Salinas0, Christiansen, Romario, Begiristain.
CD Tenerife: Agustin; Cesar Gómez, Aguilera (Pier), Tono, Conte, Toni, E. Castillo,
Chano, Pinilla (Dertycia), Felipe, Latorre (Paqui).
1994
Deelnemers :
Fc Barcelona (Spanje)
Valencia CF (Spanje)
PSV Eindhoven (Netherlands)
Brescia Calcio (Italië)
Halve finales [Aug 23]
Valencia CF 2-0 PSV Eindhoven
[1-0 Gálvez 11´, 2-0 Mijatovic 16´, 3-0 Gálvez 63´].
Valencia CF: Zubizarreta (Sempere); Camarasa (Javi Navarro), Maqueda, Giner (Serer),
Poyatos, Fernando, Mijatovic (Eloy), Gálvez (Mendieta), Romero,
Juan Carlos, Álvaro (Arroyo).
PSV Eindhoven: Menzo; Van Aneeren, Wouters, Popescu (Dirkx), Fuchs (Paauwe),
Dink (Liskens), Numan, Pahlplatz, Ronaldo, Nilis (Meyer), Hoekstra.
FC Barcelona 4-0 Brescia Calcio
[1-0 Stoichkov, 2-0 Begiristain, 3-0 Hagi,
4-0 Jordi].
FC Barcelona: Busquets; Abelardo, Guardiola, Koeman (Nadal), Sergi, Bakero (Amor),
Eskurza (Eusebio), Stoichkov (Jordi), Iván, Hagi, Begiristain.
Brescia: Gamberini; Mezzanotti (Corino), Giunta, Piovanelli, Baronchelli, Battistini
(Bonometti), Schenardi (Maragnon), Neri, Ambrosetti, Lupu, Gallo (Domini).
Derde plaats wedstrijd[Aug 24]
PSV Eindhoven 2-1 Brescia Calcio
[0-1 Lupu (p) 23´, 1-1 Zenden 53´, 2-1 Linskens 59´].
PSV Eindhoven: Waterreus; Pronmayon, Vampeta, Dirkx, Paawe (Numan); Van der Doelen,
Linskens, Füchs, Zenden, Meyer, Van der Leegte.
Brescia: Ballotta; Marangon (Baronio), Battistini (Ziliani), Baronchelli, Gallo;
Giunta, Schenardi, Domini (Piovanelli), Lupu; Ambosetti, Neri (Ratti).
finale [Aug 24]
FC Barcelona 1-4 Valencia CF
[0-1 Galvez 11´, 0-2 Maqueda 19´, 1-2 Stoitchkov 58´,
1-3 Mijatovic 70´, 1-4 Eloy 82´].
FC Barcelona: Lopetegi; Ferrer, Abelardo, Koeman (Guardiola), Nadal, Bakero (Sanchez Jara),
Eskurza (Begiristain), Stoichkov, Iván (Eusebio), Hagi, Sergi.
Valencia CF: Zubizarreta; Juan Carlos (Serer), Romero, Camarasa, Giner, Maqueda (Mendieta),
Poyatos, Mijatovic, Galvez (Eloy), Fernando, Alvaro.
1995
Deelnemers :
Fc Barcelona (Spanje)
CA San Lorenzo (Argentinië)
CSKA Sofia (Bulgaria)
SC Feyenoord (Nertherlands)
Halve finales [Aug 22]
FC Barcelona 4-0 CSKA Sofia
[1-0 Jordi 5´, 2-0 Prosinecki (p) 47´, 3-0 Óscar 63´,
4-0 Cuellar 89´].
FC Barcelona: Busquets; Ferrer, Nadal, Sergi, Popescu, Bakero (Amor), Figo (Roger),
Guardiola (Oscar), Jordi (Moreno), Prosinecki, Hagi (Cuellar).
CSKA Sofia: Popov; Ivanov, Engibarov, Kirilov, Mitov, Pavlov, Milen Petkov,
Nankov, Mihtarski (Zafirov), Dimitrov (Hristov), Yankov (Jabov).
San Lorenzo 4-1 Feyenoord Rotterdam
[1-0 Monserrat 12´, 1-1 Van Gobbel 36´, 2-1 González 39´,
3-1 González 51´, 4-1 netto (p) 81´].
San Lorenzo: Angelucci; Arévalo, Escudero, Rivadera, Galetto, Quinteros, Netto, Montserrat
(Gaitán), Biaggio (Arbarello), Ortega Sánchez (Grana), González (Rossi).
SC Feyenoord: De Goey; Zwynenberg, Van Gobbel, Koeman, Heus, Bosz, Iwan (Van Dijk),
Trustfull (Carvalho), Obiku, Vidmar, Van Bronckhorst.
Derde plaats wedstrijd[Aug 23]
SC Feyenoord 3-2 CSKA Sofia
[1-0 Maas 34´, 1-1 Dimitrov 49´, 2-1 Glaucio 53´,
3-1 Glaucio 70´, 3-2 Zafirov 83´].
SC Feyenoord: Van Dijk; Wynenberg, Van Gobbel, Heus, Koeman (Scxhuiteman);
Iwan (Taument), Kliouer, Glaucio, Blinker; Larsson (Obiku), Maas.
CSKA Sofia: Popv (Petko); Ivanov, Engibarov, Kirilov (Velichkov), Mitov, M. Petkov
(Zafirov), Radukanov, Nankov (Zhabov), Mihtarski (Yankov); Dimitrov, Hristov.
finale [Aug 23]
FC Barcelona 5-1 San Lorenzo de Almagro
[1-0 Jordi Cruyff 53´, 2-0 Óscar 65´, 3-0 Jordi Cruyff 74´,
3-1 Albarello 76´, 4-1 Óscar 80´, 5-1 Óscar 85´].
FC Barcelona: Angoy; Ferrer, Abelardo, Sergi (Carreras), Popescu, Guardiola (De la Peña),
Bakero (Óscar), Prosinecki, Figo (Amor), Cuellar, Jordi (Quique Álvarez).
San Lorenzo: Angelucci; Arevalo, Grana, Escudero (Gaitan), Galetto, Quinteros,
Netto, Montserrat, Biaggio, Rivadero, González (Arbarello).
1996
Deelnemers :
RSC Anderlecht (België)
FC Barcelona (Spanje)
Internazionale FC (Italië)
CA San Lorenzo de Almagro (Argentinië)
Halve finales [Aug 20]
Internazionale 1-0 RSC Anderlecht
[1-0 Djorkaeff 85´].
Inter Milan: Pagliuca; Angloma, Festa, Galante (Fresi), Pistone (Zanetti); Sforza,
Paul Ince, Djorkaeff (Seno), Winter; Ganz (Janu), Zamorano.
Anderlecht: De Vreger; Johnson, Katana, Babayaro, Oliseh (Stoica); Walen,
Musonda, Selymes; Iachtchok (Preco), Zetterberg (Baseggio).
FC Barcelona 2-0 San Lorenzo
[1-0 Giovanni 31, 2-0 Pizzi 64´]
FC Barcelona: Vitor Baia; Luís Enrique, Abelardo, Nadal, Sergi; Amor (Roger), Prosinecki,
Giovanni (Oscar), De la Peña (Bakero); Stoichkov (Cuellar), Pizzi (Ronaldo).
San Lorenzo: Passet; Escudero, Almandoz, Ruggeri, Manusovich, Cardinal, Rivadero,
Netto (Montenegro), Gorosito (Arbarello), Montserrat (Silas), Maciel (Franco).
Derde plaats wedstrijd[Aug 21]
RSC Anderlecht 3-2 San Lorenzo
[1-0 Preko (p)16´, 2-0 Baseggio 23´, 2-1 Gorosito 40´,
3-1 Ruggeri (og) 51´, 3-2 Gorosito (p) 92´].
Anderlecht: Herpoel; Nwanu, Stassin, Doll, Asare, Baseggio, Petemans, Boffin,
Stoica (De Bilde); Preko (Iachtchouk), Van de Paar.
San Lorenso: Passet; Rivadero, Alnadoz (Alarcón), Ruggeri, Manusovic, Netto,
Cardinal (Montenegro), Gorosito; Monserrat, Arbarello (Silas), Maciel.
finale [Aug 21]
FC Barcelona 2-1 FC Internazionale
[1-0 Guardiola 13´, 2-0 Pizzi 27´, 2-1 Ganz 87´].
FC Barcelona: Vitor Baia; Luís Enrique, Abelardo, Nadal, Sergi, Guardiola, Amor, Giovanni
(Prosinecki), Figo (Ronaldo), Stoichkov (De la Peña (Celades)), Pizzi.
Inter Milan: Pagliuca; Bergomi (Pistone), Zanetti, Fresi, Angloma, Paganin,
Sforza (Kanu), Ince, Carbone (Winter), Djorkaeff, Zamorano (Ganz).
1997
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Sampdoria UC (Italië)
NB: for the first time since the first edition in 1966, only one match is played
to decide the trophy.
finale [Aug 16]
FC Barcelona 2-2 UC Sampdoria [FC Barcelona 6-5 on pen.]
[1-0 nderson 11´, 2-0 Giovanni (P) 67´; 2-1 Montella 74´,
2-2 De la Peña (og) 75´]
Penalties : Rivaldo 1-0, Montela 1-1, Amor 2-1, Veron 2-2, Nadal 3-2, Pesaresi 3-3,
Pizzi 4-3, Scarchilli 4-4, Sergi 5-4, Zanini 5-5, Celades 6-5, Boghossian 6-5.
FC Barcelona: Hesp; Reiziger, Nadal, Sergi, Guardiola (46 Amor), Luis Enrique, Ciric
(61 Pizzi), Ivan, Roger (61 Celades), Giovanni (71 Oscar), Anderson (46 Rivaldo).
Sampdoria: Ferron; Balleri, Mannini, Laigle (68 Zanini), Montella, Morales (86 Frankrijkschetti),
Mihajlovic (86 Dieng), Boghossian, Pesaresi, Klinsmann (68 Scarchilli), Veron.
1998
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Santos FC (Brazil)
finale [Aug 25]
FC Barcelona 2-2 Santos FC [Fc Barcelona 5-4 on pen. ]
[0-1 Anderson 32´, 1-1 Rivaldo 39´, 2-1 Figo 41´,
2-2 Adiel 47´].
FC Barcelona: Hesp; Nadal, Abelardo, Sergi, Celades (58 Roger); Okunowo, Cocu,
Giovanni (58 Oscar), Figo; Luis Enrique, Rivaldo (46 Zenden).
Santos FC: Zetti; Athirson (61 Gustavo), Anderson, Claudiomiro, Jean (58 Sandro);
Argel, Narciso, Jorginho (46 Adiel), Lucio (46 Fernandes); Viola
(73 Elder), Aristizabal (46 Alessandro).
1999
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Sporting Clube do Portugal (Portugal)
finale [Aug 25]
Barcelona 3-1 Sporting CP
[1-0 Figo (p) 7´, 2-0 Dani 24´, 3-0 Dehu 45´,
3-1 Ayew 58´].
FC Barcelona: Arnau; Puyol, Dehu (46 Bogarde), Frank de Boer (58 Luis Enrique), Sergi,
Gabri, Xavi, Zenden (58 Cocu), Figo (46 Simao), Dani (58 Kluivert), Nano.
Sporting CP: Nelson; Quim Berto (16 Acosta, 70 Krpan), Marcos, Quiroga, Saber, Rui Jorge
(37 Kmet), Duscher, Vidigal, Hanuch, Ayew (65 Tonito), Barbosa (37 Viveros).
2000
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
PSV Eindhoven (Netherlands)
finale [Aug 22]
Barcelona 2-1 PSV Eindhoven
[1-0 Rivaldo (p) 14´, 2-0 Gerard 26´, 2-1 Claudio de Oliveira 34´].
FC Barcelona: Dutruel; Puyol (46 Reiziger), Frank de Boer, Sergi, Gerard (57 Alfonso); Guardiola (58 Xavi),
Cocu (46 Petit), Overmars (70 Zenden); Rivaldo, Kluivert (46 Dani), Simao.
PSV Eindhoven: Waterreus (46 Kralj); Van der Weerden, Ooijer (62 Dirkx), Vogel (84 Fuchs), Bouma Hofland;
Van Bommel, Kolkka (46 Rommedahl), Lucius (67 Doelen); Claudio de Oliveira, Bruggink (57 Iwan).
2001
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Parma AC (Italië)
finale [Aug 17]
Barcelona 3-2 Parma AC
[1-0 Saviola 31´, 2-0 Christanval 34´, 3-0 Alfonso 76´, 3-1 Di Vaio 78´,
3-2 Cannavaro 80´].
FC Barcelona: Bonano; Reiziger (12 Puyol), Andersson, Christanval, Sergi; Xavi, Rochemback,
Cocu (60Gabri), Kluivert (46 Rivaldo); Geovanni (46 Luis Enrique), Saviola (74 Alfonso).
Parma AC: Frey; Djetou, Mangone, Cannavaro, Sartor (71 Bachini); Appiah, Bolano, Benarrivo
(67 Gurenko), Nakata (57 Boghossian); Milosevic (46 Marchioni), Di Vaio.
2002
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Crvena Zvezda Beograd (Serbia)
finale [Aug 23]
FC Barcelona 1-0 Crvena Zvezda
[1-0 Rochemback 80´].
FC Barcelona: Enke; Oleguer, Dani Tortolero, Fernando Navarro (54 Mendieta), Gabri; Gerard
(77 Xavi), Rochemback, Motta, Luis Enrique (63 Saviola); Riquelme, Geovanni.
CZ Beograd : Ranjelovic; Mladenovic, Vidic, Dudic, Basta (89 Dunjic); Lalatovic,
Kovacevic (77 Milovanovic), Gvozdenovic, Krivokapic (89 Jankovic);
Bogavac (68 Mrdja), Boskovic (84 Orahovac).
2003
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
CA Boca Juniors (Argentinië)
finale [Aug 22]
FC Barcelona 1-1 CA Boca Juniors [Fc Barcelona 5-3 on pen.]
[0-1 Tévez 42´, 1-1 Gerard 67´].
FC Barcelona: Valdés (46 Rustu); Puyol, Márquez (46 Andersson), Cocu, Reiziger; Xavi, Gerard, Luis Enrique,
Overmars (63 Luis García); Ronaldinho (76 Quaresma), Saviola (46 Kluivert).
Boca Juniors: Abbondanzieri; Jerez, Schiavi, Burdisso, Rodríguez; Cascini, Battaglia,
Cagna, Barros Schelotto (72 Donnet); Iarley (72 Villarreal), Tévez.
2004
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
AC Milan (Italië)
finale [Aug 25]
FC Barcelona 2-1 AC Milan
[0-1 Serginho 14´, 1-1 Giuly 34´, 2-1 Iniesta 69´].
FC Barcelona: Valdés; Belletti (Gabri 71), Márquez (Fernando Navarro 88), Oleguer, Van Bronckhorst
(Sylvinho 64); Motta (Edmílson 58), Xavi, Deco, Giuly; Eto'o, Larsson (Iniesta 58).
AC Milan: Dida; Cafú, Costacurta (Nesta 43), Maldini (Gattuso 46), Kaladze (Abate 70);
Rui Costa (Ambrossini 46), Brocchi, Dhorasso (Pozzi 70), Kaká; Serginho, Tomasson.
2005
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
Juventus FC (Italië)
finale [Aug 24]
FC Barcelona 2-2 Juventus FC [2-4 pen]
[0-1 Del Piero (p) 11´, 1-1 Iniesta 67´, 2-1 Van Bronckhorst 70´,
2-2 Trezeguet (p) 79´].
FC Barcelona: Valdés (46 Jorquera); Gabri (75 Belletti), Puyol, Oleguer (46 Edmílson), Van Bronckhorst, Márquez,
Van Bommel,Iniesta (68 Eto'o), Leo Messi (90 Giuly); Ronaldinho (46 Deco), Larsson (86 Maxi López).
Juventus FC: Abbiati; Zebina (46 Balzaretti), Kovac, Cannavaro, Pessotto (87 Zalayeta); Camoranesi (80 Olivera),
Vieira, Giannichedda, Chiellini (46 Blasi), Del Piero (46 Mutu), Ibrahimovic (46 Trezeguet).
2006
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
FC Bayern München (Duitsland)
finale [Aug 23]
FC Barcelona 4-0 Bayern Munchen
[1-0 Ronaldinho 30´, 2-0 Eto'o 33´, 3-0 Eto'o 40´,
4-0 Saviola 51´].
FC Barcelona: Valdés; Zambrotta, Márquez, Oleguer, Sylvinho; Xavi, Motta, Deco,
Ronaldinho, Messi, Eto'o. (+ Jorquera, Belletti, Gudjohnsen, Giuly, Gio,
Edmilson, Van Bommel, Ezquerro, Thuram,Iniesta, Saviola).
Bayern M.: Kahn; Sagnol, Van Buyten, Hummels, Salihamidzic (Lahm); Demichelis,
Otti, Karimi (Schweinsteiger 70´), Dos Santos; Podolski, Pizarro.
2007
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
FC Internazionale (Italië)
finale [Aug 30]
FC Barcelona 5-0 FC Internazionale
[1-0 Ronaldinho (p) 7´, 2-0 Giovani 12´, 3-0 Touré 38´,
4-0 Messi 57´, 5-0 Motta 80´].
FC Barcelona: Jorquera (Valdés 46´); Zambrotta (Milito 46´), Márquez (Thuram 46´), Oleguer,
Abidal (Sylvinho 46´), Touré Yaya (Marc Crosas 67´), Xavi (Iniesta 46´), Deco,
Giovani (Messi 46´), Ronaldinho (Eto´o 46´) (Motta 51´), Henry.
Inter Milan: Toldo (Enrico Alfonso 63´); Burdisso, Nelson Rivas, Chivu (Filippini 87´),
César (Pedrelli 86´), Cambiasso, Pelé (Attila 46´), Solari (Fatic 67´),
Luis Jiménez (Maaroufi 60´), Hernán Crespo (Recoba 60´), Adriano (Balotelli 60´).
2008
Deelnemers :
FC Barcelona (Spanje)
CA Boca Juniors (Argentinië)
finale [Aug 16]
FC Barcelona 2-1 CA Boca Juniors
[0-1 Viatri 70´, 1-1 Puyol 91´, 2-1 Eto´o 95´].
FC Barcelona: Pinto; Córcoles (Jeffren 46´), Márquez (Puyol, 46'), Piqué, Sylvinho (Abidal 46´);
Sergio Busquets (Xavi 63´), Touré (Keita 76´), Gudjohnsen (Iniesta, 63'); Hleb
(Víctor Vázquez 63´), Bojan (Eto'o, 63´), Henry (Pedro 46´).
Boca Juniors: Caranta; Ibarra (González 46´), Cáceres (Calvo 46´), Paletta, Morel (Roncaglia 46´);
Battaglia (Vargas 46´); Gracián (Chávez 46´), Castromán (Gaitán 46´), Dátolo
(Cardozo 67´); Noir (Díaz 78´), Palermo (Viatri 46´).
2009
Deelnemers
- Manchester City FC – Engeland
- FC Barcelona - Spanje
finale 19-08-2009
FC Barcelona 0
Manchester City FC 1 28 Petrov
2010
Deelnemers
- AC Milan – Italië
- FC Barcelona - Spanje
finale 25-08-2010
FC Barcelona 1 46 Villa
AC Milan 1 68 Inzaghi
(FC Barcelona 3-1 after penalties)
2011
Deelnemers
- SSC Napoli – Italië
- FC Barcelona - Spanje
finale 22-08-2011
FC Barcelona 5 26 Fabregas, 31 Keita, 62 Pedro, 66,77 Messi
SSC Napoli 0
2012
Deelnemers
- FC Barcelona – Italië
- UC Sampdoria - Spanje
finale 20-08-2012
FC Barcelona 0
UC Sampdoria 1 2 Soriano
Over dit document
Thanks to Dan Blanaru and Ian King for additional data
Prepared and maintained by Carles Lozano Ferrer, Raúl Torre, Javier García, Andrea Veronese and Erik Garin for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation
Authors: Carles Lozano Ferrer , Raúl Torre, Javier García, Andrea Veronese and Erik Garin
Laatst bewerkt op: 15 Juni 2013
(C) Copyright Carles Lozano Ferrer, Raúl Torre, Javier García, Andrea Veronese, Erik Garin and RSSSF 2000/13
De tekst is vertaald en herschreven door mezelf (Belgianculé).
Tots units fem força , Belgianculé